Jump to content
×
×
 • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Android Emulator Nedir? En Performanslı 5 Emülator Uygulaması/Programı

Rate this topic


what
 Share


Recommended Posts

Android Emulator Nedir? En Performanslı 5 Emülator Uygulaması/Programı
 Share


 • Members

Akıllı telefonlar taşınabilir, yenilikçi ve kullanışlı cihazlar olsa da, PC’de olduğu gibi uzun süre kullanıma dayanamaz. Bu yüzden Android telefonunuzu, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz.

Nasıl mı?

Android emülatörleri ile Android uygulamalarını bilgisayarınızın güçlü kaynakları ile kullanabiliriz.

Bu emülatörlerin çoğu, bilgisayarınızdaki çoğu mobil uygulamaya erişmenizi sağlayan Android işletim sistemini kullanır. Ayrıca Android oyunlarındaki gecikmeyi azaltır, bilgisayar kontrollerinden yararlanmanıza ve daha büyük bir ekranda kullandığınız uygulamaların keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Android emülatörleri günümüzde oldukça popülerdir ve birçok oyuncu ve uygulama geliştiricisi bunları kullanır. Örneğin Bluestacks, oyun platformlarında oyun oynayan veya uygulamaları kullanan 400 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Bu emülatörleri kullanmak, özellikle akıllı telefonunuzda en son oyunları çalıştırmakta sorun yaşıyorsanız, harika bir yoldur.

Peki Android emulator tam olark nedir?

Android Emülatörü Nedir?

Android emülatörü, uygulamaları test eden geliştiricilerden büyük ekranda oynayan oyunculara kadar klavyeniz ve farenizle birlikte bir PC’de Android işletim sistemini kullanmanıza olanak tanıyan araçlardır.

Android emülatörü, Android’i Linux, Windows veya Mac’te çalıştırmanıza izin verir. Bu, bir Android cihazı satın almaya gerek kalmadan Android özelliklerine ve uygulamalarına erişmenize olanak tanır. Bu, yalnızca uygulamayı veya geliştirmekte oldukları herhangi bir ürünü test etmek için yeni bir Android cihaz satın almak istemeyen kişiler için uygundur.

Diğer herhangi bir yazılım gibi, bir Android emülatörü de kolayca indirilebilir ve kurulabilir.

Android Emülatörlerinin Avantajları Nelerdir?

Android emülatörleri, Android bir cihaz almadan Android’in keyfini çıkarmanızı sağlar. Yine de tüm emilatörler eşit değildir; teknik özellikler açısından farklılık gösterir. Bu yüzden bir emülatörden neler bekleyebileceğiniz konusunda fikir edinmeniz için emülatörlerin avantajlarına bakalım.

1. En İyi Android Uygulamalarını Masaüstünüze İndirebilirsiniz

Tüm favori Android uygulamalarınızı bilgisayarınızda kurabilirken neden sadece akıllı telefonunuzla sınırlı kalasınız ki? Doğru Android emülatörleri ile uygulamaları Play Store’dan doğrudan masaüstünüze indirip yükleyebilir, böylece ihtiyacınız olan her şeye tek bir cihazdan erişebilirsiniz.

2. Büyük Bir Ekrandan Uygulamalarınıza Bakmanızı Sağlar

Ekrana bakma süresinin artması gözler için pek iyi değildir, ancak yine de mobil ekranınızın önünde saatlerce zaman geçirdiğiniz oluyordur. Android emülatörleri, bilgisayarınızın ekranına bakarak harika bir oyun deneyimi yaşamanıza izin verir ve saatlerce küçücük bir mobil ekrana bakmaktan kurtulursunuz.

3. Sınırlı Pil Ömründen Kurtulun

Akıllı telefonunuza düşük pil uyarısı geldiğinde, kaç kez bir oyunun çok önemli bir noktasında kaldınız? Bunu sık sık yaşıyorsanız, bir android emülatörü ile akıllı telefonunuzda yaptığınız işe tam olarak devam edebilir ve faaliyetlerinizi masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza kaydırabilirsiniz.

4. Konfor Sağlar

İster çalışmak ister oyun oynamak için isteyin, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınız size akıllı telefonunuzdan daha fazla konfor ve kontrol sağlar. Emülatör, üzerinde çalışmayı seçtiğiniz Android uygulamalarınızı çalıştırmanıza ve Play Store’da bulabileceğiniz oyunları bilgisayarınızda da oynamanıza olanak tanır. Bu, emülatörlerin yeni nesil Android kullanıcıları ve oyuncular arasında bu kadar hızlı popüler hale gelmesinin en önemli nedenlerinden biridir.

5. Birden Fazla Uygulamayı Aynı Anda Kullanabilirsiniz

Bazı Android emülatörleri, bilgisayar ekranınızdaki çoklu görüntüleme özelliği ile aynı anda birden fazla uygulamaya erişmenize izin verir. Telefonunuzda birden fazla uygulama çalıştırabilirken, tüm uygulama ekranlarını aynı anda görüntüleyemezsiniz. Bu, emülatörleri aynı anda birden fazla şey üzerinde çalışanlar veya aynı anda birden fazla ekranın açılmasına ihtiyaç duyanlar için faydalı hale getirir.

6. Kaynakları Optimize Edin ve Gecikmelere Elveda Deyin

Bir android oyunu ne kadar yüksek çözünürlüklü veya ağır olursa olsun, artık telefonunuzun özellikleri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Windows veya Mac’iniz için bir Android emülatörü kullanarak, istediğiniz oyunları herhangi bir gecikme yaşamadan oynayabilir veya düzgün çalışması için daha fazla güç gerektiren uygulamalarda sorunsuzca çalışabilirsiniz.

En Performanslı 5 Emülator Uygulaması/Programı

PC’nizde Android çalıştırmak için bir emülatör arıyorsanız, aşağıda sizin için en performanslı Android emülator programlarını derledik.

1. Game Loop

Game Loop

Daha önce Tencent Gaming Buddy olarak bilinen Game Loop, Call of Duty Mobile’ye sağladığı özel destek sayesinde yakın zamanda PC’ler için en iyi Android emülatörü haline geldi.

GameLoop, gerçekten Android oyunlarına adanmıştır, bu nedenle diğer Android uygulamaları için destek eksikliği vardır. Ancak asıl önemli olan, GameLoop’un Android oyunları için en iyi Android emülatörlerinden biri olmasıdır.

Fiyat: Ücretsizdir.

GameLoop’u neden kullanmalısınız?

 • Mükemmel klavye ve fare entegrasyonuna sahiptir.

 • Call of Duty ve PUBG’nin resmi ortağıdır.

 • Harika performans sağlar.

2. BlueStacks

BlueStacks

BlueStacks, PC’ler için kurulumu oldukça kolay olan en popüler Android emülatörüdür. BlueStacks için optimize edilmiş uygulamaları, Play Store dışında, kendi uygulama mağazasından indirme seçeneğiniz vardır.

Oyun performansına gelince, Blustacks diğer birçok Android emülatöründen daha iyi performans gösteriyor, ancak yine de, özellikle güçsüz bilgisayarlarda gecikmeleri fark edebilirsiniz. 

Emülatörler seçiminde yeniyseniz, PC’ler için hala en iyi Android emülatörlerinden biridir.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 24 $

BlueStacks’i neden kullanmalısınız?

 • Teknik bilgi gerektirmeden kurulumu kolaydır.

 • Çoklu hesap desteği sağlar.

 • Çok yönlü bir Android emülatörüdür.

3. MEmu

MEmu

Nispeten yeni bir Android emülatörü olan MEmu, hız açısından bakıldığında, Nox ve BlueStacks ile benzer sonuçlar verir. 

MeMu Android emülatörünün en önemli özelliklerinden biri hem AMD hem de Nvidia yongalarını desteklemesidir. Ayrıca Android Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de destekler. MeMu, yüksek performanslı oyun oynamayı savunurken, grafik performansı nispeten zayıftır. MEmu şu anda Android Lollipop’u temel almaktadır. 

Ingress veya Pokémon Go gibi oyunlar oynuyorsanız, seçiminiz MEmu olmalıdır. Genel olarak, Android’i PC’de deneyimlemek istiyorsanız en iyi Android emülatörüdür.

Fiyat: Ücretsizdir.

MEmu’yu neden kullanmalısınız?

 • Google Haritalar’da sanal konumunuzu ayarlamayı sağlar.

 • Hem AMD hem de NVidia’yı destekler.

4. KOPlayer

KOPlayer

Diğer Android oyun emülatörleri gibi, Ko Player da gecikmesiz bir oyun deneyimi sunmaya odaklanır. Uygulama oynatıcıyı yüklemek ve uygulamalar arasında gezinmek kolaydır. Ayrıca haritalama ve gamepad emülasyonunu da destekler.

Dezavantajı ise, bazen birdenbire donmasıdır.

Fiyat: Ücretsizdir.

KOPlayer’ı neden kullanmalısınız?

 • Basit bir kullanıcı arayüzü vardır.

 • Herhangi bir Android cihaza kurulabilir.

 • Kurulumu kolaydır.

5. Genymotion

Genymotion

Genymotion, sadece geliştiricilere yönelik bir Android emülatörüdür.  Android SDK ve Android Studio ile uyumludur. MacOS ve Linux’ta çalışır.

Genymotion, çok fazla geliştirici dostu özellik ile donatıldığı için Android uygulamalarını bilgisayarlarında test etmek isteyenler için doğru seçim olmayabilir.

Fiyat: Deneme sürümü mevcuttur / Premium yıllık 136 $’dır.

Genymotion’u neden kullanmalısınız?

 • Android Studio’yu destekler.

 • MacO’larda ve Linux’ta çalışır.

 • Android 4.1’den 8.0’a kadar tüm sürümleri çalıştırır.

Android Emülatöri İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. En iyi Android emülatörü hangisidir?

Oyun söz konusu olduğunda, BlueStacks, Nox ve MeMu oynatıcı en iyi emülatörlerdir. Uygulama geliştirme ve test etme konusuyla daha çok ilgiliyseniz, Android Studio tercih edeceğiniz bir emülatördür.

2. İnsanlar neden Android emülatörlerini kullanıyor?

Android emülatörleri, bilgisayarınızda Android işletim sistemini taklit eden veya çalıştıran programlardır. Çoğu kişi bunu yeni uygulamaları test etmek ve daha iyi işlevsellikle mobil oyunlar oynamak için kullanır.

3. Android Emülatörlerini kullanarak çoklu görev yapabilir misiniz?

Nox veya MeMu kullandığınızda, aynı anda farklı uygulamaları çalıştırmakta bir sorun olmaz. Ancak, Android emülatörleri kullanarak çoklu görev yapmak, bilgisayarınızın kaynakları üzerinde oldukça ağır olabilir. Bu nedenle aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmak için yeterli güce sahip olduğunuzdan emin olun.

Yukarıda sizinle Android emulator’ın ve en performanslı Android emülatör programlarını paylaştık. Siz hangi Android emülatörünü kullanıyorsunuz, yorum bölümünde bize bir sonraki güncellememizde içeriğimize ekleyelim

 

3

Link to comment
Share on other sites


Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
 • Replies 0
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...