Jump to content
×
×
 • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

Rate this topic


samsung
 Share


Recommended Posts

Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular
 Share


 • Members

Google Adsense, Google tarafından geliştirilen ve bir internet sitesi sahibi olan kişilerin sitelerinde reklam göstermesini sağlayan bir platformdur. İnternet sitesi sahibi olan kişiler Google reklamlarını sitelerinde yayınlayarak bu reklamlar üzerinden gelir elde edebilmektedir. Kısacası Google adsense internetten para kazanmak isteyen kişilerin kullanabileceği bir platformdur.

 

İnternet sitesi olan ve internetten para kazanmak isteyen kişiler için hazırladığımız Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular adlı bu yazımızda sizlere bu platform hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra Google Adsense ile ilgili sizlerin en merak ettiği soruları yanıtlandıracağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Google Adsense hakkında bilgi sahibi olarak internetten gelir elde edebilirsiniz.

 

image.png

 

Google Adsense Kayıt

 

Google adsense ile internet sitelerinde reklam gösterip gelir elde etmek isteyen kişilerin ilk olarak Google Adsense kayıtlarını tamamlaması gerekmektedir. Google Adsense kaydolma işlemleri için;

 

 • Google adsense hesabı açın. Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirmek için kayıt linkine tıklayabilirsiniz.

 • Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekir. Google adsense hesabınızı aktif hale getirmek için ödeme bilgileri, reklam görünüm türleri ve site bağlama işlemlerini tamamlayın.

 • Google’ın yukarıdaki istediği işlemleri tamamladıktan sonra ödeme bilgileri ve internet siteniz Google tarafından incelenecektir.

 • İnceleme işleminin ardından Google hesabınızı onayladığı takdirde internet sitesinde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.

 

Bu küçük adımları tamamlayarak sizler de Google Adsense hesabı açabilir ve sitenizde reklam yayınlayarak internetten para kazanabilirsiniz.

 

 

image.png

 

 

Google Adsense Kullanmanın Avantajları

 

İnternet sitenizde Google adsense kullanarak sizler de birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Google Adsense Kullanmanın sizlere sağlayacağı başlıca avantajlar şunlardır;

 

 • Google Adsense kullanan kişiler Google ile iş birliği yapma fırsatı yakalamaktadır.

 • Otomatik reklamlar sayesinde Google kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik reklamlar görüntülemektedir. Böylece kullanıcıların reklamlara tıklama oranı artmaktadır.

 • Otomatik reklam özelliği Google’ın sitenizin herhangi bir alanında reklam göstermesine olanak sağlamaktadır.

 • Google Adsense internetten para kazanabileceğiniz bir platformdur. Kısacası gelirlerinizin artmasına olanak sağlamaktadır.

 • Google Adsense kullanımı oldukça kolay bir platformdur.

 • Mobil uyumluluğu sayesinde mobil cihazlardan sitenize erişen kişilere reklamlar gösterilebilmektedir.

 • Reklamlar internet siteniz ile uyarlanabilmektedir.

 • Adsense, internet sitenizi büyütmenize olanak sağlamaktadır.

 

Google Adsens’in sizlere sağlayacağı başlıca avantajlar bunlardır. Siz de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız bir Google Adsense hesabı açabilir ve Google ile iş birliği yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

 

 

 

image.png

 

 

Google Adsense ile En Çok Kazandıran Ülkeler

 

Google Adsense ile internetten para kazanmak isteyen kişilerin araştırma yaptığı konulardan biri de Google Adsense ile en çok kazandıran ülkeler konusudur. Çünkü Google Adsense reklam gelirleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bu nedenle birçok site sahibi site içeriklerini ilgili ülkelere göre geliştirerek daha fazla gelir elde etmeyi istemektedir.

 

Google Adsense ile en çok kazandıran ülkeler aşağıdaki gibidir;

 

 • Amerika

 • Kanada

 • İngiltere

 • Meksika

 • Hollanda

 • Almanya

 • Avustralya

 • Fransa

 

Sizler de internet sitenizin dilini, geliştirme işlemlerini ve içeriklerinizi bu ülkelere göre ayarlayabilirsiniz. Böylece ilgili ülkelerde sitenizi daha çok ön plana çıkarabilir ve Google Adsense ile daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

 

 

Google Adsensele Youtube Para Çekme

 

Youtube’da kanalı bulunan ve Youtube üzerinden gelir elde eden kişilerin ödemelerini alabilmesi için bir Google Adsense hesabı açması gerekmektedir. Google Adsense hesabı açıldıktan sonra da kişilerin Google Adsensle Youtube hesaplarını ilişkilendirmesi gerekmektedir. Gelin hep beraber Google Adsense ile Youtube Para Çekme işleminin nasıl yapılabileceğine bir göz atalım.

 

 • Youtube Studio’ya giriş yapın ve oturumunuzu açın.

 • Sol panelde yer alan Para kazanma butonuna tıklayın. Bu bölüme tıkladıktan sonra youtube sizi adsense kayıt bölümüne yönlendirilecektir.

 • İlgili adımları tamamladıktan sonra youtube hesabınızı ve şifrenizi sisteme girin.

 • Adsense ile ilişkilendirmek istediğiniz Google hesabınızı seçin. Youtube hesabınız ile Adsense hesabınızın aynı olmasına özen gösterin.

 

Bu adımları tamamladığınız takdirde Google Adsense hesap başvurunuz Google’a gönderecektir ve ardından başvurunuzun alındığına dair bir mesaj sizlere gösterilecektir. İlgili mesajı gördükten sonra Youtube Studio’ya giriş yapabilirsiniz.

 

Google Youtube Adsense hesabızın incelemesini yaptıktan sonra başvurunuzun onaylandığına dair sizlere bir mail gelecektir ilgili mail ardından sizler de Youtube ödemelerinizi adsense üzerinden çekebilirsiniz.

 

image.png

 

 

Google Adsense ile Para Kazanılır Mı?

 

Google Adsense hakkında bilgi almak isteyen kişilerin en çok yanıt aradığı soruların başında Google Adsense ile Para Kazanılır Mı sorusu yer almaktadır.

 

Google Adsense ile internet, blog gibi kendinize ait sitelerde Google ile iş birliği yaparak reklam gösterebilirsiniz. İlgili reklamların tıklama, dönüşüm oranları vb. istatistikleri sayesinde Google Adsense ile para kazanabilirsiniz.

 

 

image.png

 

 

Adsense BGBG Nedir?

 

Google adsense terimleri arasında bulunan BGBG, bin gösterim başına gelir anlamına gelmektedir. Kısacası her 1000 reklam tıklaması başına elde ettiğiniz gelir anlamına gelmektedir.

 

Google Adsense 1000 Gösterim İçin Ne Kadar Para Veriyor?

 

Google Adsense 1000 gösterim için sitenizin kalitesine, sitenizde gösterilen reklam kalitesine ve dönüşüm oranlarına göre farklılık gösteren bir ödeme yapmaktadır.

 

 • Örneğin 50 sayfa gösteriminden 0,30 dolar kazanan bir kişinin geliri (0,30 dolar / 50 ) x 1000 formülü ile hesaplanmaktadır. Yani bu kişi 1000 gösterimden yaklaşık 6 dolar kazanç elde etmektedir.

 • Eğer sitenizde 100.000 reklam gösterimi yapıp 500 dolarlık bir gelir elde ettiyseniz Bin gösterim başına geliriniz ( 500 / 100.000 ) x 100 formülü ile hesaplanacaktır. Kısacası bin gösterim başına geliriniz 5 dolar olacaktır.

 

Kısacası Google Adsense 1000 gösterim için verdiği parayı reklam gösterimi ve tıklaması üzerinden gerçekleştirmektedir.

 

 

image.png

 

 

Google Adsense ile Ne Kadar Para Kazanılır?

 

Google Adsense ile kazanabileceğiniz paranın bir sınırı bulunmaktadır. Ortalama günlük 1000 kişi tarafından ziyaret edilen bir internet sitesi Google Adsense ile 10 lira civarında gelir elde edebilmektedir. Sitenizin ziyaretçi sayısı ne kadar artış gösterirse Google Adsense ile kazandığınız paranın miktarı da o kadar artış göstermektedir.

 

Google Adsense Hesabı Açmak Ücretli midir?

 

Google Adsense hesabı açmak ücretsizdir. Sizler de ücretsiz bir şekilde Google Adsense hesabı açabilir ve sitenizde gösterilen reklamlar üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz.

 

 

image.png

 

 

Google Adsense Hesapları Kaç Günde Onaylanır?

 

Google Adsense hesabı açtıktan sonra hesabınızın Google tarafından onaylanması gerekmektedir. Genellikle Google Adsense onay süreci 1-2 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat yoğunluk olduğu dönemlerde ve bazı durumlarda Google Adsense onay süreci 2-4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

 

Google Adsense Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

 

Google Adsense Ödeme alma için ilk olarak vergi bilgileri, kişisel bilgiler ve ödeme türü gibi yöntemlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu bilgileri tamamlayan kişiler aylık olarak yapılan hesaplamaların sonrasında her ayın 21 ve 26 tarihleri arasında Google Adsense ödemelerini alabilmektedir.

 

 

 

image.png

 

 

Ticimax ile E-ticaret Sitenizi Kurun

 

E-ticaret ile internetten ürün satarak sizler de gelir elde edebilirsiniz. E-ticaret sitenizi kurarken Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih edebilir ve sitenizi hızlı bir şekilde kurarak internetten anında satış yapmaya başlayabilirsiniz.

 

hype.ofiis

Link to comment
Share on other sites


Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
 • Replies 0
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...