Jump to content
×
×
 • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

YouTube İlginç İçerik Fikirleri

Rate this topic


CR7
 Share


Recommended Posts

YouTube İlginç İçerik Fikirleri
 Share


 • Members

image.jpeg

E-ticaret siteleri ve her boyuttan işletme için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir pazarlama taktiği YouTube içerikleri üretmek. Özellikle günlük 1 milyar saat YouTube videosunun izlendiğini düşünürsek, bu kesinlikle ıskalamamanız gereken bir pazarlama taktiği. Doğru YouTube içerik fikirleri, hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırabileceği gibi, aynı zamanda daha fazla satış yapmanıza da yardımcı olabilir.

İşletmeler için YouTube İçerik Fikirleri

 

YouTube üzerinden video yayınlayarak işletmenizi tanıtmanız ve ürünlerinizi pazarlamanız yeni müşteriler edinmenizi, daha fazla insana ulaşmanızı sağlayabilir. 

Tabii bunun için doğru içerikleri üretmeniz ve paylaşmanız çok önemli. Size fikir bulmak konusunda yardımcı olmak adına, en çok kullanılan video çeşitlerini birleştirerek, YouTube içerik fikirleri listesi hazırladık. 

İşte e-ticaret sitenizi veya işletmenizi göz önünde tutmak için kullanabileceğiniz içerik çeşitleri:

1. Ürün Tanıtım Videoları

Eğer fiziksel ürünler satıyorsanız, ürünlerinizi YouTube videoları ile tanıtabilirsiniz. Bu tarz videolar sayesinde müşterileriniz ürünlerinizin ne işe yaradığını, nasıl kullanılacağını öğrenebilir. 

Özellikle görsel olarak ilgi çekici, veya eğlenceli ürünler satıyorsanız, video tanıtımlar ilgi çekmenize yardımcı olabilir. Ürettiğiniz içeriğe kendi yorumunuzu katmanız da faydalı olacaktır.

İlgili içerik: Influencer Ne Demek?

2. Üretim Videoları

El yapımı ürünler satıyor, veya kendi ürünlerinizi kendiniz üretiyorsanız, üretim süreci ile ilgili içerikler müşterilerinizin ilgisini çekebilir. Özellikle merak edilen, veya eğlenceli üretim sürecine sahip ürünlerin videoları, kesinlikle önde gelen YouTube içerik fikirleri arasında. 

Üretim süreci videoları sayesinde müşterilerinize temiz, düzenli ve işin ehli olarak üretim yaptığınızı göstererek markanıza duyulan güveni de artırabilirsiniz. 

3. Karşılaştırma İçerikleri

Aynı görevi gören birden fazla ürün satıyorsanız, ürünler arasında karşılaştırma videoları üretmeniz daha fazla izleyici çekmenize yardımcı olabilir. Bu içerikler aynı zamanda müşterilerinizin karar vermesini de oldukça kolaylaştırır. 

Tabii ki bu içerikleri üretirken mümkün olduğunca objektif bir yorum yaptığınızdan emin olun. Bir ürünü çok kötülerken, diğerini fazlasıyla yüceltmeniz taraflı görünmenize, dolayısıyla güven kaybetmenize sebep olabilir. 

4. Kamera Arkası İçerikleri

İşletmenizin işleyişini gösteren, ofisinizi veya çalışma alanınızı doğal haliyle gözler önüne seren içerikler müşterilerinizin ilgisini çekmenizi sağlayabilir. Özellikle ürünlerinizin ve markanızın arkasındaki yüzleri, çalışma alanını göstermeniz size duyulan güveni olumlu olarak etkileyecektir. 

5. Rehberler

Kendi alanınızla ilgili konularda çekeceğiniz bilgi verme amaçlı rehberler, müşterlerinize değer katacak ve markanızı ön plana çıkaraktır. 

Özellikle insanların merak ettiği, öğrenmek istedikleri konularda detaylı rehberler hazırlamanız markanızın uzmanlığını da göstermenizi sağlar. Hizmet veya danışmanlık sağlayan bir firmaysanız rehberler mutlaka düşünmeniz gereken YouTube içerik fikirleri arasında. 

6. Müşteri Videoları

Sizin hizmet veya ürünlerinizden yararlanan müşterilerin direkt olarak markanızla deneyimlerini anlattığı videolar, hedef kitlenizin size duyduğu güveni artıracaktır. 

İnsanlar, önceden deneyimlemedikleri markalara her zaman mesafeli olarak yaklaşırlar. Bu noktada markanızdan daha önce hizmet almış insanların sizden bahsetmesi ve olumlu deneyimlerini video formatında anlatması, potansiyel müşterilerin endişelerini gidermek konusunda yardımcı olabilir. 

7. Ekip Tanıtma Videoları

Markanızın arkasındaki insanları tanıttığınız ve hikayelerini az çok anlattığınız videolar, hedef kitleniz ve işletmeniz arasındaki ilişkiyi güçlendirebilir. Özellikle ilgi çekici pozisyonlarda olan, veya merak edilen uzmanlıklara sahip ekip arkadaşlarınızın kendi alanlarını tanıtması, bu konuda bilgi vermesi ilgi çekici olacaktır. 

8. Duyuru Videoları

Kullanacağınız YouTube içerik fikirleri için seçim yaparken, en temel içerikleri göz ardı etmemeniz önemlidir. Bu temel içeriklerden birisi ise duyur videoları. 

Markanız ile ilgili gelişmeleri, yeni ürünleri, hizmetleri veya özellikleri duyurmak için kullanacağınız içerikler, fazla heyecanlı görünmese de, kesinlikle unutmamanız gereken video çeşitleri arasında. 

Düzenli olarak yapılan duyurular ve bilgilendirmeler, hedef kitlenizin sizi sıklıkla hatırlamasını sağlar. Böylece marka hikayeniz hep göz önünde kalır. 

9. Bilgi ve Tavsiyeler

 

İzleyicilerinize hızlı tavsiyeler ve bilgiler verdiğiniz, bir konuyu derinlemesine açıklamak yerine, konuyu zaten bilen insanlara destek olmak amacıyla yapılan videolar, YouTube’da en çok izlenen içerikler arasında. 

Özellikle liste formatında yapılacak tavsiye videoları, konuyla ilgilenen insanların gözleri önüne gelmenizi kolaylaştıracak ve videonuzun anlaşılabilirliğini artıracaktır.

10. Soru – Cevap Etkinlikleri

Müşterilerin ve izleyicilerin sorularının cevaplandığı soru – cevap etkinlikler, hem canlı yayın olarak, hem de video olarak yapabileceğiniz bir YouTube içerik fikri. 

Soru – cevap etkinliklerinizi yaparken e-posta, Twitter, veya diğer kaynaklardan izleyicilerinizden soru alabilir, sonra bu soruları ayrı bir videoda cevaplayabilirsiniz.

Diğer yandan YouTube’da bir canlı yayın yaparak, anlık gelen soruları cevapladığınız bir etkinlik düzenlemeniz de mümkün. 

11. Röportajlar

Sektörünüzün bilinen isimleriyle yapacağınız röportajlar, YouTube içeriklerinizin daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilir. Özellikle kendi takipçi kitlesi olan konuklarınız ile röportaj yapmak, sizi daha önceden bilmeyen kitlelerin kanalınızdan haberdar olmasını sağlayacaktır. 

Ek trafik ve takipçi getirecek YouTube içerik fikirleri arıyorsanız, röportaj videoları yayınlamayı kesinlikle değerlendirmelisiniz. 

12. Vaka Çalışmaları

YouTube kanalınızın ve ona bağlı olan işletmenizin daha fazla güven kazanması için yayınlayabileceğiniz bir video türü de vaka çalışmaları. Özellikle herhangi bir hizmet sağlıyorsanız, vaka çalışmalarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Vaka çalışmaları özünde müşterilerinizin, veya herhangi bir projenin, hangi yöntemler ile nasıl geliştiğini, sorunlarının nasıl çözüldüğünü anlatan içeriklerdir. Önceki projelerinizde yarattığınız başarı tablosunu detaylı bir şekilde açıklamanız, yeteneklerinizin daha göz önüne çıkmasını sağlayacaktır.

YouTube İçerik Üretmenin Avantajları

 

İçerik pazarlaması son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada oldukça ilgi çeken bir pazarlama yöntemi. YouTube içerikleri üretmek, bunları bir YouTube kanalında yayınlamak ve yavaş yavaş takipçi ağınızı büyütmek ise kesinlikle kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir pazarlama yöntemi. 

İşte YouTube’da içerik üretmenin bazı avantajları:

Marka Bilinirliğiniz Artar

YouTube her gün milyonlarca kullanıcının girdiği, devasa bir sosyal medya platformu. Sizin de platform içerisinde yer almanız, düzenli olarak YouTube içerik fikirleri bulmanız ve üretmeniz markanızın daha ön planda olmasını sağlayacaktır.

Platform üzerindeki takipçi sayınız arttıkça ve içerikleriniz daha fazla insan tarafından görüntülendikçe markanız yayılacaktır. Bu sayede daha fazla bilinmeye, görülmeye ve konuşulmaya başlanacaksınız.

Videoları Birden Fazla Yerde Kullanabilirsiniz

Bir YouTube içerik fikrini, videoya dönüştürdükten sonra sadee YouTube üzerinde kullanmak zorunda değilsiniz. Bu videoları sosyal medyada paylaşabilir, blog yazılarınıza ekleyebilir, direkt olarak internet sitenizde yayınlayabilirsiniz. 

Böylece aynı video içeriğinden daha fazla fayda etmiş olur, YouTube dışında da aynı videodan faydalanabilirsiniz.

Google’da Görünürlüğünüzü Artırır

Videoya dönüştürdüğünüz YouTube içerikleri sadece YouTube üzerinden değil, arama motorlarında da bulunabilir. 

Çoğumuzun bildiği gibi Google, sadece internet sitelerini değil, videoları da arama sonuçlarında gösteriyor. Yani videonuzun konusuyla ilgili bir arama yapıldığında Google’da çıkma, dolayısıyla arama motorlarından organik trafik elde etme şansınız var.

Müşterileriniz ile Daha İyi İlişkiler Kurarsınız

Tavsiyeler, rehberler ve benzeri YouTube içerik fikirleri müşterilerinize doğrudan değer katan içerik fikirleridir. Dolayısıyla bu tarz içerikleri izleyicilerinize ücretsiz olarak sunuyor olmanız markanız ve izleyici kitleniz arasındaki ilişkiyi güçlendirir. 

Bunun yanında ekibinizi tanıttığınız, kamera arkasını gösterdiğiniz izleyiciler kendilerini size daha yakın hissedebilirler. Dolayısıyla müşteri ilişkileriniz pekişir. 

Alanınızda Uzmanlığınızı Gösterme Şansı Elde Edersiniz

Bilgi içerikli videolar, röportajlar ve ürün tanıtım/karşılaştırma videoları direkt olarak uzmanlığınızı sergileme şansı elde edeceğiniz videolardır. 

Bu videolar derin bilgi birikimi ve uzmanlık gerektirdiği için, hakkını vererek yaptığınız zaman izleyiciler tarafından konunun uzmanı olarak değerlendirilirsiniz. Bu da markanıza olan güveni güçlendirir.

 

siüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

Link to comment
Share on other sites


Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
 • Replies 0
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


 • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...