Jump to content
×
×
  • Create New...

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

Lorem Ipsum is simply dummy text

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s

Test Test

  • Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
    Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Para Kazandıran 101 Youtube Kanal ve Video İçerik Fikirleri

Rate this topic


TurkCraf
 Share


Recommended Posts

Para Kazandıran 101 Youtube Kanal ve Video İçerik Fikirleri
 Share


  • Verified Member

video-ve-kanal-fikirleri.webp

 

 

Youtube’de video kanalı açmadan önce para kazandıran Youtube Kanal Fikirleri ve Video İçerik Önerileri rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Youtube’de daha fazla izlenme ve dolayısıyla daha fazla para kazanma fırsatı sağlayan birçok kanal ve video içerik fikri bulunmaktadır.

Youtube’de önemli düzeyde gelir elde etmek için elinizi güçlendirecek ve yarışa 1-0 önde başlatacak olan avantajlı video içerik fikirleri bulunuyor.

Youtube dünya üzerinde en çok giriş yapılan internet sitelerinden bir tanesidir. Televizyondan, cep telefonuna hemen hemen aklınıza gelebilecek her türlü internet erişime sahip cihazda en çok tercih edilen platform olan Youtube’de bir kanal açma aşamasında bulunuyorsanız; size daha geniş bir alan sağlayacak Youtube Kanal ve Video İçerik Fikirleri rehberine mutlaka göz atmanız önerilir.

Youtube’de milyonlarca izlenmeye, aboneye doğru yola koyulmaya hazırsanız, yaratıcılığınızı göstermek üzere Türkiye’nin en iyi kanal ve video içerik fikirlerini sizler için hazırladık.

1. BEN KİMİM?

Youtube’de klasik olarak çizgiyi bozmamak adına hazırlanabilecek en iyi video fikirlerinden bir tanesi kim olduğunuzu anlatmaktır. Elbette birçok kanal sahibi belirli oranda gizli kalmayı tercih etmekte ve bu konuda merak uyandırmaya çalışmaktır.

Youtube’de kim olduğunuzu doğrudan açıklamak yerine parça parça zamanla kendinize yönelik videolar hazırlayabilirsiniz.

2. EFSANELER

Herkes insansa inanmasa bile çeşitli efsanelerden hoşlanır. Dünyanın farklı bölgelerinde uzun yıllardır süregelen efsanelere yönelik videolar çekebilirsiniz. Özellikle biraz korku, biraz da gizem içeren efsane içeren videolar ilgi çekmektedir.

3. İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

Bu konu önümüzdeki yıllarda da gün geçtikçe daha fazla önem kazanacak konuların başında geliyor. Yetkinliğe sahipseniz ya da bu konuda başarılı insanların bilgilerini iyi bir şekilde videonuza aktarabilirseniz, yıllar içinde önemli izlenme alma şansınız olacak. Youtube’de kanal ve video fikirleri arasında iklim değişikliği uzun vadeli başarılı bir sektör.

4. EVCİL HAYVANLAR

Herkes kedilerden, köpeklerden ve diğer evcil hayvanlardan hoşlanır. Bu insanlara yönelik her türlü çeşitli videolar çekebilirsiniz.

Evcil hayvanların beslenmesi, bakımı, ilginç bilgileri gibi aklınıza gelebilecek her konuda çeşitli videolar çıkartabilirsiniz.

5. DEVLET LİDERLERİ

İlginç bir şekilde insanlar devlet liderlerine aşırı ilgi göstermektedir. Onların hayatı, yaşam koşulları, güvenlik prosedürleri ve diğer her türlü bilgiye yönelik videolar önemli düzeyde izlenme elde ediyor.

Örneğin, “ABD Başkanının Bir Günü” tarzı bir video kısa sürede izlenme elde edecektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Ne Satabilirim / Ne Satılır: 101 Karlı Ürün Fikri

6. ZENGİNLER

Youtube’de en çok izlenen video kategorilerinden ve kanallarından bir tanesi de zenginlerdir. Zenginlerin hayatı gerçekten çok merak ediliyor. Üstelik bu alan öylesine büyük ki asla yeni içerik üretmek için uzun saatler araştırmalar yapmanıza gerek kalmayacak.

Kendi ülkenizdeki veya dünyadaki diğer devletlerdeki önemli zenginlerin başarı hikayeleri, günlük hayatları, stratejileri veya servetlerini nasıl kullandıklarına yönelik videoları önerebiliriz.

7. GİZEMLER

Efsaneler gibi dikkat çeken bir başka önemli konudur. Dünya tarihinde yıllar içerisinde çözülememiş gizemlere yönelik araştırmalar yaparak bunları video halinde abonelerinize sunabilirsiniz.

Doğrudan video fikri olarak da ele alınabileceği gibi yeni bir kanal açarak sadece gizemler üzerinden de ilerleyebilirsiniz.

8. ANTİK KEŞİFLER

İlgi çekici bir başka konudur. Mısır tarihi başta olmak üzere dünyadaki tüm antik keşiflere yönelik videolar önemli bir takipçi kitlesine ulaşmaktadır. Eğer başarabilirseniz ve bu konuda kendinize güveniyorsanız kısa bir süre içerisinde sadık bir takipçi kitlesi elde etmeniz mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Paketleme İşi Veren Firmalar 

9. UYGULAMALAR

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Yeni uygulamalara yönelik tanıtım videoları, popüler uygulamalara yönelik kullanış videoları veya zararlı-yararlı video karşılaştırmaları gibi gibi devasa bir alana sahip bu konuya da yönelebilirsiniz.

Mesela, “Cep telefonunuzda mutlaka olması gereken 5 uygulama” gibi bir video dikkat çekici olacaktır.

10. GÜZELLİK ALGISI

Dünyanın birçok ülkesinde güzellik algısı birbirinden farklıdır. Bazı ülkelerde yakışıklılığın ve güzelliğin tanımı diğerlerinden farklıdır. Karşılaştırma videolarından herkes hoşlanır. Dikkate değer bir konu olarak kullanabilirsiniz.

11. SIRADIŞI İNSANLAR

Çok merak uyandıran konulardan bir tanesidir. Alanında başarılı veya doğrudan ilginç olarak tanımlanabilecek insanlara yönelik videolar yapabilirsiniz.

12. İKİZLER

İkizlerin hayatı, birbirine olan yaklaşımları, ilerleyen yıllarda birbirine oranla hayat hikayelerinin karşılaştırıldığı videolar da Youtube’de en çok izlenen videolar arasında yer alıyor. Eğer iyi bir araştırma yapabilir veya birkaç ikiz ile bir araya gelip hikayeyi doğrudan onlardan dinleme şansınız varsa, iyi bir video ortaya çıkartabilirsiniz.

13. BUGÜN NE YESEM?

Yemek için Youtube’yi kullanan insanların sayısı bir hayli fazla. Özellikle ne yiyeceğini sıklıkla araştıranların önemli platformlarından bir tanesi haline gelen Youtube’de en çok aranan kelimelerden bir tanesi de “bugün ne yesem” sorgusudur.

İnsanları tatmin edebilecek harika görseller içeren videolar yapmaya hazırsanız; doğru kategoriyi buldunuz!

14. FİTNESS ALETLERİ TANITIMI

Fitness aletlerine olan ilginin gün geçtikçe arttığı bir ortamda, fitness aletlerinin tanıtımı, kullanım yöntemleri ve vücut için sağladığı başarılara odaklanan videolar yapabilirsiniz.

Fitness aletleri bir hayli fazladır ve son kullanıcı için kullanımına yönelik tanıtıcı videolara ihtiyaç bulunmaktadır. Kullanım kılavuzları bu aşamada kesinlikle yeterli değil.

15. SÜPER ARABALAR

Muhtemelen sizde de şimdi bir merak oluşturmuştur. İnsanlar süper güçlü, hızlı arabalara yönelik ciddi merak sahibidirler. Ancak Youtube’de bu kanal-video fikrini alan çok sayıda güçlü rakip ile karşı karşıya olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Eğer arabalara yönelik bir kanal açacaksanız veya bir-birkaç video hazırlayacaksanız, mutlaka iyi bir araştırmaya ihtiyacınız olacak. Videoları oluştururken de ciddi harcamalar yapmanız gerekebilir.

16. GEMİLER

Kendine has önemli bir kitlesi bulunan bir başka video fikir alanı ise gemilerdir. Türkçe olarak hazırlanan çok önemli bir arşiv kitlesinin bulunmadığı bir alan olarak önerebiliriz.

Özellikle gemilere merakınız varsa ve gemilere yönelik doğrudan ziyaretler gerçekleştirebilirseniz önemli bir potansiyeli aralayabilirsiniz.

17. NESLİ TÜKENEN HAYVANLAR

Uzun yıllar izlenme alabilecek bir video fikridir. Nesli tükenen hayvanlar önemli bir kitlenin zaman zaman araştırdığı konulardan bir tanesidir.

18. İNŞAAT MAKİNELERİ

Bir Türk hastalığı olan “inşaat makinelerini izleme” hastalığına yönelik videolar çekebilirsiniz. İnsanlar devasa makineleri gerçekten çok merak ediyor ve bu videoların izleyici tutma oranı gerçekten ilginç bir şekilde çok yüksek.

19. GEZELİM GÖRELİM

Farklı şehirler, farklı ülkeler her zaman ilgi çekici bir kategori olmaya devam etmiştir.

Dünyanın her bölgesindeki insanların ilgisini çeken ve hatta üzerine yüz binlerce kanalın bulunduğu bir alandır. Başarılı olmak rekabet nedeniyle çok zordur. Sadece bir video fikri olarak ele almak için yetersizdir. Doğrudan bir kanal fikri olarak kullanılabilir.

 

İnsanlar bir yeri doğrudan makale gibi anlatmanızı istemiyor. İşe biraz eğlence katmayı öğrenmeniz gerekir.

20. ÇEKİM HATALARI

Film ve dizi izleyicilerinin sıklıkla Youtube’de aradığı bir başka konu ise “çekim hatalarıdır”. İyi araştırmalar yapabiliyorsanız, elinizde çok fazla malzeme olacaktır. Elbette sadece iyi bir izleyici olmanız yeterli değil. Uzun süren saatler araştırmalara ihtiyacınız olacaktır.

Bu kategoride video çekecekseniz, telif hakkı yasalarını da iyi bir şekilde öğrenmenizi mutlaka öneririz.

21. SİHİRBAZLIK HİLELERİ

Bir başka ilgi çekici konu olarak önümüze çıkmaktadır. Sihirbazların popülaritesi azalmış olsa da 10 -30 yaş aralığının halen en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir.

Sihirbazları araştırmanız, hatta bir kursa da gitmeniz; özellikle bu yönde bir kanal açacaksanız önerilir.

22. UZAY

Çok devasa bir kategoridir. Eğer bu kategoriye yönelecekseniz; mutlaka uzay konusunda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Sadece merak duymanız bir aşamaya kadar kesinlikle  yeterli değil.

Sektör çok büyüktür. Bu nedenle doğrudan Mars hakkında harika bir video çıkarmanız gerektiğini düşünmeyin. İşe, “En iyi teleskopları” tanıtmak ile bile başlayabilirsiniz.

 

23. YARATICI REKLAMLAR

Pazarlama söz konusu olduğunda milyonlarca insanın ilgi alanına giren bir yaratıcı reklamlar serisi başlatabilirsiniz. Özellikle online alışverişin bu kadar ciddi oranda arttığı bir dönemde, pazarlamaya ilgi duyan insanlar tarafından yapılan aramalarda önemli düzeyde artış yaşanıyor.

24. ÜNLÜLERİN HAYATI

Muhtemelen herkes hayatında bir dönem ünlülerin hayatına yönelik videolar izlemiştir. İlgi alanlarımız değişse de çok büyük bir sektör olan sanat dünyasını yakından takip etmeme şansımız yok. İlgi çekici, eğlenceli veya bilgi odaklı ünlülerin hayatına yönelik videolar hazırlayabilirsiniz.

Herkesin bildiği şeylere değil de biraz ilgi çekici konulara ihtiyacınız olacak.

25. HAVA OLAYLARI

Fırtınalar, kasırgalar, şiddetli yağışlar ve benzeri bütün hava olaylarına yönelik videolar da ilgi çekicidir. Bu videolara yönelik önemli bir takipçi kitlesi bulunmaktadır.

Hava olaylarına yönelik araştırmalara başlamadan önce yapmanız gereken en önemli konu ise alanında uzman isimlerden bilgi alabilmekten geçiyor.

26. HACKERLER

İnternet dünyasının korkulu yüzlerine yönelik videolar da özellikle yeni neslin en çok takip ettiği konulardan bir tanesidir. Alanında başarılı hackerlere yönelik bir video serisi başlatabilirsiniz.

27. NASIL YAPILIR

Youtube’nin belki de en büyük 3 kategorisinden biri kesinlikle nasıl yapılır videolardır. Hemen hemen her kanalın ucundan kıyısından birkaç kere uğradığı bir kategoridir. Ancak hemen hemen her şeyin nasıl yapıldığına yönelik videoları çok kaliteli bir şekilde bulabilmenin mümkün olduğunu hatırlatmak gerekir. Arada faydalanabileceğiniz konu ise, bu videoları Türkçe olarak bulmanın pek mümkün olmadığıdır.

Bu durumda yabancı “Nasıl Yapılır” videolarını takip ederek, onların Türkçesini hazırlamak için işe koyulabilirsiniz.

28. NEDİR?

Youtube kanal fikri arayanlar için tercih edilebilecek bir kategoridir. Doğrudan her şeyin ne olduğuna yönelik bilgi odaklı bir kanal açılabilir. Özellikle pandeminin yoğun olduğu ve insanların evlere hapsolduğu bu dönemde izlenmelerde önemli düzeyde artış bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

29. DİL EĞİTİMİ

Youtube son dönemde tam anlamıyla bir eğitim platformu olarak da hizmet vermeye başladı. İngilizce başta olmak üzere hemen hemen her dil için ciddi kursların ücretsiz olarak bulunduğu bu platformda, eğitim verebilecek düzeyde bulunuyorsanız; bir kurs serisi başlatabilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca izlenme alınabilecek değerli bir kategoridir.

30. NASIL KULLANILIR?

Özellikle teknolojik ürünler başta olmak üzere hemen hemen tüm ürünlerin nasıl kullanılacağına yönelik içerikler merak edilmektedir.

Online alışverişin önemli düzeyde artış gösterdiği bu dönemde, insanlar alışveriş çılgınlığı ile birlikte çok farklı ürünlere yönelik satınalma gerçekleştiriyor. Dolayısıyla farklı ürünlere yönelik satışlar arttıkça, bu ürünlerin nasıl kullanılacağına yönelik içerikler de daha fazla artıyor.

31. HATA ÇÖZÜMLERİ

Özellikle cep telefonu, tablet, laptop, televizyon ve diğer tüm teknolojik aletlerin olası hatalarına karşın çözüm önerilerine yönelik videolar hazırlayabilirsiniz. Tabii ki bu ürünlere sahip olmanız ve bu ürünler hakkında önemli bilgilere de sahip olmanız gerekiyor.

Eğer teknoloji konusunda maharetli değilseniz, tam olarak sağlıklı sonuçlar elde etmeniz zor olabilir.

32. LOGOLAR – AMBLEMLER

Logo ve amblemlerin anlamlarına yönelik videolar çekebilirsiniz. Belirli oranda bir takipçi kitlesi bulunan bir alandır. Bu yönde yabancı kanallar bile bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Örneğin, “Mercedes’in logosunun tarihteki değişimi ve anlamı” gibi bir video hazırlayabilirsiniz.

33. İSTATİSTİKLER

İlginç istatistiklerin yer aldığı videolar kesinlikle ilgi çekiyor. Youtube’de insanlar birkaç dakikalık videolardan önemli bilgiler almaktan çok hoşlanıyor. Özellikle 30 yaş üstü nüfusun ilgi çektiği konulardan bir tanesidir.

Örneğin, “Dünyadaki en düşük 10 asgari ücret” gibi bir video ilgi çekici olacaktır.

34. FİLM İNCELEME

İyi bir sinema izleyicisiyseniz, filmlere yönelik yorumlar içeren videolar hazırlayabilirsiniz.

Sadece İMDb puanına güvenmek istemeyen çok sayıda kullanıcı, bir filme 2 saat vermeden önce o filme yönelik inceleme videolarına göz atmaktadır.

 

Bu alanda başarılı olabilirseniz, bir web sitesi de açarak başarınızı bir üst klasmana çekme şansınız da bulunmaktadır.

35. DİZİ İNCELEME

Dizilerin izleyici kitlesi filmlerden daha fazladır. Son dönemde Netflix’in de sektörü tam anlamıyla değiştirmesi ile birlikte dizilere yönelik web site içeriklerine olan talep artmış durumda. Dolayısıyla bir veya birkaç dizinin inceleme, yorum kanalını açabilirsiniz.

Dizilerde avantaj, her bölüm için kitleyi yeniden elde etme şansınız olmasıdır. Bazı popüler dizilerde, bir sonraki bölüme yönelik tahminlerin bile milyonlarca izlenme aldığını belirtmek gerekiyor.

36. OYUN İNCELEME

Steam’ın yükselişi ile oyun sektörünün yeniden popüler olduğu bir dönem yaşanıyor. Online oyunlardaki artışa paralel olarak, oyun inceleme videoları da Youtube’de harika bir video fikri olarak karşımıza çıkıyor.

37. OYNANIŞ VİDEOSU

Gamer adı verilen oyuncuların videoları da Youtube’de en aktif kategoriler arasında yer alıyor. Youtube’de en çok para kazanan kanalların büyük bir kısmı oynanış videoları üzerinde yayın yapmaktadır. Hem canlı yayın hem video hem de kanal fikri olarak oynanış videoları mutlaka önerilmektedir.

Elbette sadece oynamak değil, işe biraz eğlence katmanız da gerekecektir. Rekabet ise bu işin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

 

7’den 70’e kadar her türden izleyici kitlesinin dikkatini çeken oynanış videoları ile ön plana çıkmak istiyorsanız; oyunda gerçekten başarılı olmanızdan bahsetmemize zaten gerek olmadığını düşünüyoruz.

38. YANARDAĞLAR

Yanardağlar belirli bir kitlenin en çok dikkatini çeken konulardan bir tanesidir. Ünlü ve aktif yanardağlara yönelik içerikler hazırlayabileceğiniz gibi eğer sermayeniz varsa doğrudan bu yanardağlara ziyaretler gerçekleştirebilirsiniz.

Türkçe olarak çok sınırlı içerikler bulunduğunu ve bu yöndeki Türkçe aramalarda şansınızın çok yüksek olduğunu belirtelim.

39. KİTAP İNCELEMESİ

Kitaplara olan ilgi ülkemizde de artış gösteriyor. Yeni kitaplar, popüler kitaplar gibi inceleme yapabilirsiniz. İnsanlar günlerce vakit harcayacağı kitabı satın almadan önce bu tür videoları incelemektedir. Dolayısıyla sadık bir kitle edinmek için önemli bir kategoridir.

40. MÜHENDİSLİK HATALARI

Mühendisliğe merakı olan ve zaten mühendis olanların tek değil hemen hemen her türlü insanın zaman zaman izlemekten keyif aldığı videolardan bir tanesi de mühendislik hatalarıdır. İyi bir araştırma sonrası iyi videolar ortaya çıkartabilirsiniz.

41. SKEÇLER

Komik bir insan mısınız? Komedyen olmaya aday mısınız? O halde yapmanız gerekenler çok basit. İlgi çekici komik skeçler ile hemen şimdi hayallerinizi süsleyen yola girmeye hazırsınız.

Youtube’de en çok izlenen videoların büyük bir kısmı gülmek, eğlenmek amacıyla hazırlanan videolardır. Bu alanda açılmış ve milyonlarca abonesi bulunan çok sayıda kanal bulunmaktadır.

42. HEDİYE FİKİRLERİ

Çok sayıda özel gün bulunması hasebiyle, insanlara özel günler için yol gösterecek hediye fikirlerini gösteren bir kanal açabilirsiniz. Ya da kanal yerine doğrudan video fikri olarak da değerlendirilebilir.

Örneğin, anneler gününde alınabilecek 10 harika hediye fikri gibi bir başlık cezbedici olacaktır.

43. TOP 10 LİSTELERİ

Kanalınızın veya sizin ilgi ve alaka düzeyinize göre top 10 listeleri yapabilirsiniz. İnsanlar internette eğlenceli bir vakit geçirmek için sıklıkla top 10 listelerini izler.

Örneğin, son dönemin en çok para kazanan 10 iş adamı gibi bir video olabilir. Aklınıza gelebilecek her konuda top 10 veya daha kapsamlı olmasını istiyorsanız top 100 listeleri yapabilirsiniz. Çok geniş bir alan olarak değerlendirilebileceği gibi eski videolarınızdaki verileri de derlemek için kullanabilirsiniz.

44. İTİRAF

Belirli bir abone sayınız varsa zaman zaman kendinize yönelik itirafları içeren videolar çekebilirsiniz. Kullanıcılarınızın merak ettiği bir video türü olarak, videoda tutma süresinin yüksek olduğu bir video türüdür.

45. DEFİNE İÇERİKLERİ

Defineler önemli bir kullanıcı kitlesinin önemli bir merak alanıdır. Define işaretleri, en iyi bulunan defineler, en ünlü defineciler gibi içerikler Youtube’de ciddi izlenme rakamlarına ulaşabilmektedir. Yurt içinde çok büyük kanallar olmasa bile yurt dışında bu alanda açılmış ve milyonlarca abonesi bulunan çok sayıda kanal bulunuyor.

Birçok define içerikli Youtube kanalının web sitesi de bulunuyor ve bunlara da yapılan yönlendirmeler ile önemli bir gelir kaynağı sağlanıyor.

46. SESLİ ROMAN

Sesli Roman içerikli videolar da son dönemde önemli bir izlenme elde ediyor. Özellikle arabada sesli roman dinleyelerin sayısı hızla artmışken, Youtube’de bu sektörde öne çıkmayı başarmış durumda. Sadece Podcast olarak değil aynı zamanda video olarak da bu içerikler önemli düzeyde izleniyor.

İyi bir sese sahipseniz, başlamak için güzel bir kanal fikridir.

47. HASTALIKLAR

Sağlık sektörüne uzak değilseniz hastalıklara yönelik bilgilendirici videolar yapabilirsiniz. Elbette sağlık önemli bir alandır ve uzmanlığa sahip değilseniz kullanıcıları yanlış yönlendirmek yasal olarak size sorun çıkartacaktır. Dolayısıyla sadece uzmanlığa sahipseniz tercih edebileceğiniz bir alandır.

48. FARKLI TATLAR

İlginç yemekler, tatlılar, içecekler her zaman merak uyandırmıştır. Farklı tatlar denemek isteyen kullanıcılara yönelik videolar oluşturabilirsiniz. Kısa süre içerisinde bu alanda en çok takip edilen platform haline gelebilirsiniz.

49. DİKİŞ – NAKIŞ

Covid-19 pandemisiyle birlikte evde çok vakit geçiren insanlar yeniden dikiş, nakışa yöneldi. Kendilerine eğitim verebilir veya doğrudan dikiş, nakış örnekleri sunmak için içerikler oluşturabilirsiniz.

Bu alanda başarılı olan kanalların büyük bir kısmında en çok dikkat çeken konu ise çok sayıda soru gelmesidir. Dolayısıyla bu sorulara yönelik de videolar çekebilir ve içerik sorunu yaşamaktan sıyrılabilirsiniz.

50. EV BOYAMA

Ev boyama konusunda bilgilendirici içerikler oluşturabilirsiniz. Ev nasıl boyanır, boyamanın incelikleri ve farklı renklerin evlere uyumu gibi çeşitli içerikler sunabilirsiniz.

51. RÖPORTAJ

Biriyle röportaj yapabilirsiniz. Alanında başarılı bir insan, ünlü veya herhangi başka bir Youtuber olabilir. İlgi çekici olmasının yanında, sadece bu alanda da ilerleyerek başarı elde edilebilecek konulardan bir tanesidir. Doğru işler yapmak için işe koyulmaya karar vermeniz yeterli.

Sizlerle her zaman röportaj yapacak birilerini bulabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ilk olarak sadece birkaç deneme yapın.

52. SORU – CEVAP

Abonelerinizle soru – cevap videosu çekebilirsiniz. Size en çok yöneltilen sorulara cevap mahiyetinde videolar çekebilirsiniz. Birçok Youtuber bu konuda canlı yayın oluşturmakta ve kullanıcılar ile doğrudan etkileşim kurarak; soruları canlı yayında almaktadır.

İnternet kullanıcılarını soru sormaya teşvik etmek için “bana istediğini sor” başlığının cezbedici yönünü kullanmanız önerilir.

53. RESİM YAPMAK

Sadece bu alanda başarılıysanız tercih edebileceğiniz bir video türüdür. Hobi olarak en çok tercih edilen konulardan bir tanesi olması nedeniyle yıllar içerisinde düzenli izlenmeler elde edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pasif Gelir Fikirleri

54. MATEMATİK

Yine yalnızca yeteneğe sahipseniz tercih edebileceğiniz bir kanal ve video fikri olarak ön plana çıkıyor. Matematik konusunda yetenekli kullanıcıların tercih edebileceği bu fikri kullanmak üzere; matematik derslerini çekebilir, kullanıcılardan gelen soruları yanıtlayabilir veya matematik gizemlerini videoya dökebilirsiniz.

Matematik çok geniş bir alandır. Başarılı olmak için yüksek çaba ortaya koymanız gerekeceğini unutmayın.

55. HABERLER

Güncel haberler, siyasi meseleler üzerine videolar çekebilirsiniz. Neredeyse içerik sorunun hiçbir şekilde olmadığı birkaç kanal fikri arasında yer almaktadır.

Her sabah farklı ilginç haberlerin yaşandığı bir dönemde yapılabilecek en iyi video kanal fikirlerinden bir tanesidir. Ancak büyük haber ajanslarının önüne geçmek için yorumlarınız ile ön plana çıkmanız gerekecek.

 

İnternet kullanıcıları sizi takip edecekse, BBC’den bir farkınız olması gerektiği açıktır.

56. AĞAÇ EVİ

Son dönemin ilgi çeken konularından biri de ağaç evleridir. Bahçeye sahip insanların en çok merak ettiği konulardan biri de ağaç evleridir. Onlara bir ağaç evinin nasıl yapılacağını anlatan video içerikleri sunabilirsiniz.

Bu tür bir video hazırlayacaksanız eğer birkaç farklı dilde Altyazı seçeneğini de eklemeniz önerilir. Tüm dünyada ağaç evlerinin nasıl yapılacağına yönelik aramalar artmış durumda. Para kazanma fırsatını artırmak için diğer dillere sahip insanlara da hizmet vermek önemli.

57. MAKYAJ

Kadınlar için en iyi Youtube kanal fikirleri listesinin tepesinde makyaj sektörü yer alıyor. Başlı başına dünyanın en değerli sektörlerinden biri olan makyaj sektörüne yönelik içerikler hazırlamak üzere uzun bir yolculuğa başlayabilirsiniz.

Makyaj sektörünün çok büyük olması hemen sizi cezbetmemeli. Çünkü sektörün büyüklüğüne göre inanılmaz düzeyde büyük Youtube kanalları ile karşı karşıya olduğunuzu belirtmek gerekiyor.

 

Makyaj sektörüne hemen girmeden önce farklı alt bir fikri değerlendirerek yola koyulmak size motivasyon kaynağı olarak geri dönüş sağlayabilir. Çünkü sektöre doğrudan giriş yapmak ön plana çıkmanızın zor olduğu bir süreç Dolayısıyla sektörde izlenme almaya başlamak için daha alt bir sektörü seçmek iyi bir fikir olabilir.

Örneğin herhangi bir makyaj ürünü ile başlayabilirsiniz. Biraz abone edinimi sağladıktan sonra video kategorilerinizi genişletebilirsiniz.

58. LÜKS EVLER

İlgi çekici bir başka video serisi için kullanılabilecek kategorilerden bir tanesi de lüks evlerdir.

Dünyanın herhangi bir yerinde olmasının bir önemi yok. İnsanların bir kısmı zenginlerin hayatının her aşamasını ciddi düzeyde merak ediyor. Bu nedenle içerik üretmeye başlamak için zenginlere yönelik ciddi araştırmalar yapmanız gerekecek.

Önce Türkiye’deki lüks konutlara yönelik içerikler üretmek işinizi kolaylaştırabilir.

59. ZAMAN YÖNETİMİ

Erteleme hastalığı muhtemelen çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Bu hastalık ile mücadele etmek için zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirmeniz gerektiği açıktır. Eğer bu konuda kendinizi geliştirebilirseniz veya zaten deneyim ve yeteneğiniz varsa; bunu diğer insanlara da hızlı bir şekilde aktarmak için video eğitim programları düzenleyebilirsiniz.

Zaman yönetimi ile ilgili harika içerikler oluşturabileceğinizi düşünüyorsanız; İlgili videoları Udemy tarzı platformlarda ücretli olarak da satabilirsiniz.

60. İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ

Üst level konu başlıklarından biridir. Hemen hemen dünyanın her yerinde araştırma konuları arasında yer alıyor. Doyurucu bilgiler ile oluşturabileceğiniz içerikler için önemli düzeyde izlenme elde etme şansınız var.

İklim değişikliğinin ne olduğundan başlayarak, çözüm önerilerine kadar artan bir perdede geniş bir inceleme ile videolar hazırlayabilirsiniz.

61. GÜNEŞ ENERJİSİ

Güneş enerjisi ülkemizde özellikle konut sahiplerinin yakından incelediği bir konu. Kendilerine başta güneş enerjisi panelleri ve kurulumu olmak üzere çeşitli konularda bilgi eğitim videoları sağlayabilirsiniz.

Önem arz eden bir konu olarak tercih etmeniz önerilir.

 

Özellikle sahada yapacağınız çalışmaları aktarmak için iyi bir alandır. İzlenme oranları ve reklam gelirleri yüksek bir sektördür.

62. RÜZGAR ENERJİSİ

Aynı güneş enerjisinde olduğu gibi yine önümüzdeki yıllarda önemli bir yönelim beklenen konular arasında yer alıyor. Rüzgar enerjisini kullanma, konutlarda faydalanma imkanları gibi konularda içerik üretmek için harika bir fikirdir.

63. ÜLKELERİN TARİHİ

Mevcut veya yıkılmış ülkeleri tarihi de ilgi çekici konu başlıkları arasında yer almaktadır.

Fark ederseniz Youtube’de Osmanlı’ya yönelik sayısız video bulunmasına rağmen çok sayıda izlenme elde ediyorlar. Aynı şekilde diğer ülkelerin de tarihine yönelik bilgisel odaklı videolar çekebilirsiniz.

Türkçe olarak çok sayıda tarih kanalı bulunmasına rağmen birçoğu sadece Türki devletleri incelemektedir. Dolayısıyla bir farklılık oluşturarak tüm dünya devletlerine yönelik doyurucu videolar çekmenizi önerebilirsiniz.

Youtube’de para kazanmanın en önemli yollarından biri; diğerlerinden bir fark ortaya koymaktır. Bunu başaramadan ön plana çıkmanız zor olacaktır.

64. KOLEKSİYONLAR

Kendinize ait bir koleksiyon varsa; bunu bir video fikri olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda başka insanların koleksiyonları için de araştırma yapabilirsiniz. Eğer imkan elde edebilirseniz, bu koleksiyonları doğrudan yerinde ziyaret ederek kullanıcılarınız için videolar oluşturabilirsiniz.

65. PÜF NOKTALARI

Google’de olduğu gibi Youtube’de en çok aranan kelimelerden bir tanesi püf noktasıdır. Konu bir şeyi çözmek olduğu zaman insanlar bunu okumak yerine doğrudan nasıl yapıldığını merak ediyor.

Hemen hemen aklınıza gelebilecek her konuda püf noktaları videoları çekebilir ve kullanıcılarınızın beğenisine sunabilirsiniz.

66. MEYDAN OKUMA

Başka Youtuber’lerin başarılı olduklarını gösterdikleri videolar için bir meydan okuma videosu hazırlayabilirsiniz. Ya da doğrudan meydan okumayı siz başlatabilirsiniz.

Eğlenceli bir video serisinin oluşmasına katkı yapabileceğiniz gibi diğer Youtube kullanıcısının izleyicilerine de ulaşmak için harika bir yol olarak tercih edilebilir.

67. KUTU AÇMA

İlginç bir şekilde insanlar kutu açılımlarından çok hoşlanıyor. Değerli bir izleyicisi kitlesi bulunan tuhaf video fikirleri arasında yer alan kutu açma sektörüne yönelik videolar çekebilirsiniz.

Biraz maliyetli video fikirleri olması nedeniyle pek tercih edilmiyor olsa da eğer sermayeniz varsa tercih edebileceğiniz Youtube kanal fikirlerinden biridir. Kutu açılışlarına yönelik videolarda kullanıcı tutma süresi uzundur. Dolayısıyla reklamlarınız daha fazla görüntülenir ve Youtube’den para kazanma seçenekleriniz artış gösterir.

68. KRİPTO PARA

Kripto paralar son yılların en hızlı büyüyen konularından birisidir. Kolombiya’dan Norveç’e kadar dünyanın her yöresinde merak edilen kripto paralara yönelik içerikler gerçekten çok hızlı tüketiliyor.

Siz de kripto paralara yönelik bir kanal açabilirsiniz ve bu hızlı yükselen sektöre yönelik içerikler hazırlayabilirsiniz.

69. OTEL İNCELEMELERİ

Özellikle yaz sezonuna girerken aramaların ciddi oranda arttığı turizm sektörüne yönelik içerik üretmek için en çok tercih edilebilecek kategorilerden bir tanesi de otel incelemeleridir.

Doğrudan otelleri gezip, anlatabilme fırsatınız varsa çok daha başarılı işler ortaya koyabilirsiniz. Standart bir otel incelemesi yapmak yerine işin içine biraz eğlence katmanız da mutlaka önerilir.

70. YENİ TEKNOLOJİLER

Yeni teknolojilere yönelik incelemeler yapabilirsiniz. Özellikle Elon Musk gibi isimlerin öncülüğünde gerçekleşen teknolojik söylemler, dünyanın her yerindeki kullanıcılar tarafından merakla takip edilmektedir.

71. ÜNİVERSİTE İNCELEMELERİ

Ülkemizdeki üniversitelerin birçok yönden bilgisini online ortamda bulmak mümkün olsa da yerinde inceleme fırsatı veren pek çok az kanal bulunuyor. Bir eğitim portalı açarak, üniversiteleri yerinde ziyaret ederek incelemeler yapma fırsatınız bulunuyorsa; bu alanda bir marka haline gelebilirsiniz.

Özellikle üniversite sınav dönemlerinde milyonlarca öğrencinin ilgisini büyük oranda çeken konular arasında yer alıyor. Önemli bir gelir kaynağı sağlayabilmek amacıyla değerlendirilebilir.

72. TUHAF YASAKLAR

Youtube video fikirleri söz konusunda tuhaf yasaklar üzerine videoların ilgi çekici tarafını kullanabilirsiniz. Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı ülkelerindeki yasakları izleyicilerin beğenisine sunabilirsiniz.

73. EN GÜZEL GOLLER

Para kazanmanın pek mümkün olmadığı bir kategoridir. Ancak abone elde etmek için tercih edebileceğiniz bir video serisidir. Telif hakkı yasaları gereği başkasına ait telifli içeriklerin Youtube üzerinde para kazanmak amacıyla yayınlanması yasaktır. Ancak geliri tamamen telif hakkı sahibine bırakara, bu videoları yayınlayabilirsiniz.

74. VAHŞİ HAYVANLAR

Youtube’de hayvanlar en önemli kategorilerden bir tanesidir. Aklınıza gelebilecek her hayvan hakkında ayrıntılı videolar bulunan platformlarda, kullanabileceğiniz bir kategori de vahşi hayvanlar üzerine olabilir.

Bir video serisi başlatarak vahşi hayvanları tanıtabilir ve tehlikeli yönlerine vurguda bulunabilirsiniz.

75. ZAYIFLAMA

Spor-Fitness kategorisinin zaten ne derece büyük olduğunu aktarmıştık. Aynı şekilde zayıflama odaklı videoların da ciddi popüler olduğu bir platform olan Youtube’de zayıflama sırlarınızı kullanıcılarınızın beğenisine sunabilirsiniz.

Zayıflama sektöründe reklam potansiyelinin de çok yüksek olduğunu belirtelim. Eğer başarılı olabilir ve önemli izlenmeler elde edebilirseniz; ücretli tanıtımlar alarak da sadece Youtube reklamlarına bağımlı kalmak zorunda kalmazsınız.

76. KİLO ALMA

Zayıflama gibi kilo almak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak düzeyde yüksek. Onlara yönelik de kilo almalarına yardımcı olacak videolar hazırlayabilirsiniz.

Trend amacıyla hazırlanan videolar arasında yer almaması nedeniyle uzun dönemler izlenme alacak bir video serisidir. İlgi çekici bir seri başlatarak yıllarca kazanç elde edebilirsiniz.

77. SAVAŞ TEKNİKLERİ

Eski savaş tekniklerine yönelik videolar da önemli bir kitle tarafından merakla takip edilmektedir. Özellikle büyük savaşların nasıl kazanıldığına yönelik taktikleri içeren, şık animasyonlarla hazırlanmış videolar çekebilirseniz; önemli bir izlenme sayısı elde etme şansınız olacak.

Savaş teknikleri söz konusu olduğunda videolarınızın her yaştan insana uygun olarak hazırlanmasının önemli olduğunu hatırlatmakta yarar var.

78. ÜNLÜ FUTBOLCULAR

Ünlü futbolcular ve hayatları da dünyanın her yerinden insanın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Son dönemde başarılı futbolcuların hayatına dair tüm detaylar kısa bir süre içerisinde kullanıcılar tarafından tüketiliyor.

Örneğin, Neymar’ın başarısının anahtarı gibi bir videonun ilgi çekmeme şansı çok az.

79. FENOMEN OLMANIN YOLLARI

İlgi çekici bir video başlığı olarak izlenme almanızı sağlayabilir. Elbette bunu yapmak için ilk olarak bir fenomene dönüşmüş olmanız izlenme oranlarınızı büyük oranda artıracaktır. Zira, bir fenomen olmayı başarmadan; bu konuda taktik vermek kullanıcılarınızı soru işaretlerine yöneltebilir.

80. MODA

Youtube’nin hem izlenme artıracak hem de ciddi para kazandırma fırsatı barındıran kanal kategorilerden biri de modadır. Son dönem moda trendlerini inceleyebileceğiniz videolar kısa sürede önemli düzeyde izlenme kazandırabilir.

Moda sektöründe öne çıkmanın yolu benzersiz olmanın formülünü bulmaktır. Birkaç modacıyı takip ederek bu alanda başarılı olmanız zor olacaktır. Dolayısıyla en ünlü moda dergileri ve platformlarını sıklıkla takip etmeniz gerekir.

 

İnsanlar moda konusunda bilgi isterken genellikle dünya modasının ne yöne gittiğini merak ediyor. Doyurucu içeriklere ihtiyacınız olacak.

81. VLOG

Youtuberler söz konusu olduğunda hemen hemen her Youtuber bir kere vlog çekmiştir. Vloglar, Youtuberlerin hayatının doğrudan bir parçası olması münasebetiyle ilgi çekmektedir.

Vlog kategorisine yönelik içerikler hazırlayarak bunları sosyal medya hesaplarınızda da paylaşarak izlenme oranlarını doğrudan artırabilirsiniz.

82. ŞAKALAR

Şaka videolarının düzenli bir takipçi kitlesi bulunuyor. Youtube’nin Türkçe sürümünde bile şaka videolarına yönelik çok sayıda kanal bulmak mümkün.

Zahmetli bir kategori olması nedeniyle öncelikle en az 3 kişilik bir ekibe sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Ayrıca orijinal şaka fikirleri ile sürekli sahada olmanız gerekecek.

Şaka videolarını hazırlamak zordur ve bu nedenle eğer işe “sağlam” bir şekilde girmeyi düşünmüyorsanız; iyi bir fikir olmayabilir. Zira çok sayıda rakibiniz var ve bazıları işini iyi yapıyor.

83. SPOR YORUMCULUĞU

Herkes biraz futbol, basketbol, voleybol ve benzeri spor dallarına yönelik içerikleri incelemekten hoşlanır. Aynı zamanda Youtube, bunu yapmak için kullanılabilecek en iyi alanların başında geliyor.

Bir spor dalında çok başarılı bir izleyiciyseniz, bunu diğer insanlara aktarmak için hemen yola koyulabilirsiniz. Özellikle ülkemizde futbol yorumculuğu yaparak kısa sürede çok sayıda abone elde eden çok sayıda kanal bulunmaktadır.

84. TASARIM

Web dünyasının parlayan konularından biri de tasarımdır. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her ürün, web sitesi, gazete, dergi veya konut için tasarıma ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla tasarım bu kadar önemli bir ihtiyaç olarak ön plana çıkarken, bu yöndeki video içerikleri de önemli düzeyde izlenme elde ediyor.

Tasarım konusunda maharetli bir bireyseniz bunu diğer insanlara eğitim videoları olarak aktarabilirsiniz. Eğer iyi bir aktarıcı olabilirseniz kısa sürede önemli düzeyde izlenme sayılarına ulaşabilirsiniz.

Tasarım konusunda başarılı değilseniz ve bunu öğrenmek istiyorsanız da; bu süreci izleyicilerinizle paylaşabilirsiniz. Her halükarda bunu yapmak isteyen insanlara yardımcı olacaksınız.

85. KODLAMA

Kodlama da grafik gibi son dönemin parlayan konuları arasında yer alıyor. Bugün ülkemizde gelişmiş dünyadakilerden çok daha az kodlama uzmanı bulunuyor. Dolayısıyla eğer kodlama konusunda iyiseniz bunu kolaylıkla diğer insanlara aktarmak için videoya dökebilirsiniz.

Eğitim videoları Youtube’de son dönemde ciddi revaçta. Bu fırsatı kullanmak için acele etmenizi öneririz. Elbette rakiplerinize göz atmalı ve onlardan daha başarılı bir çalışma ortaya koymalısınız.

86. KAZALAR

Video sosyal medya platformunda en çok izlenen video türlerinden biri de kazalardır. Garip bir şekilde insanlar diğer insanların yaptığı kazaları izlemekten hoşlanıyorlar. Aslında buna hoşlanmak değil ama izlemekten de alıkoyamıyorlar.

Ancak kaza videolarına yönelmenin en büyük zorluğu onları bulmak ve telif haklarına sadık kalmaktır. İkisini aynı anda yapmayı başarırsanız kısa sürede ciddi izlenmeler elde edebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

87. İMALAT

Herhangi bir şeyi imal etmeye çalışarak videolar oluşturabilirsiniz. İmalat hem yapmayı öğrenmek hem de izlemek için harika bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Doğru işi yapabilirseniz eğer önemli düzeyde izlenme elde edebilirsiniz.

İmalata başlamak ve izleyicilerinize hem eğlenceli hem de bilgilendirici videolar sunmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle kendinizin yaptığı imalat videoları ile ilerlemenizi öneririz. Buna başlamayı düşünüyorsanız eğer yeni bir kanal açmak ve sadece bu yönde ilerlemenizi öneririz.

88. YARDIM FAALİYETLERİ

Yardım faaliyetlerine yönelik içerik üreten çok sayıda kanal bulunuyor. Son dönemde Afrika’da veya Türkiye’nin farklı bölgelerinde yardım faaliyetinde bulunan gruplar bulunuyor. Bunlardan birine dahil olabilir ve yardım faaliyetlerinize yönelik video içerikleri oluşturabilirsiniz.

Yardım yaparken reklam yapmak iyi fikir olmasa da diğer insanları harekete geçirmek için bir araç olarak kullanılmasında ciddi bir sakınca bulunmuyor. Ne yazık ki 21’nci yüzyılda insanlar yaptıkları yardımları diğer insanlara söylemekten çekinmiyor. Dolayısıyla yardım faaliyetleri konusunda özendirici birkaç içerik yayınlamak, dezavantajlı gruplara yardım götürmeye fayda sağlayacaksa; bunda herhangi bir sorun yok.

89. KURULUM

Herhangi bir ürünün kurulum videolarına yönelik video çekimi yapabilirsiniz. Örneğin, bir modemin nasıl kurulduğunu izleyicileriniz ile paylaşabilirsiniz.

Kurulum videolarını üretmek çok kolaydır. Önemli olan o ürüne sahip olmak ve bilgi edindikten sonra bunu kullanıcılarına aktarmaktır.

90. SOSYAL MEDYA

Sosyal medyaya yönelik Youtube Video Fikirleri üzerinde çalışabilirsiniz.

Sosyal medya başarılarla dolu bir dünyanın kapılarını açması dolayısıyla insanlar onda başarılı olmanın yollarını arıyor. Örneğin, Instagram’da fenomen olmak için yapılması gerekenler gibi bir video mutlaka izlenme elde edecektir.

Aynı zamanda sosyal medya yönetimi de son dönemin popüler kavramlarından bir tanesi. Bu alanda kendini geliştirmek isteyen kullanıcılar yazılı metinleri çokça buluyor olsa da video içeriklerini bulmaları pek mümkün değil. Hemen içerik üretmeye başlamak için harika bir alan!

91. FİLOGRAFİ

Son dönemde Youtube’de en çok aranan kelimelerden bir tanesidir. Güzel bir el sanatı olan Filografi konusunda içerikler üreterek önemli izlenmeler elde etme şansı elde edebilirsiniz.

92. ÇOCUKLARA YÖNELİK İÇERİKLER

Youtube’de son dönemde aranma hacmi en çok artan içerikler ise çocuklara yönelik videolardır. Çocukları eğlendiren videolarda hem kullanıcı tutma süresi çok yüksek hem de izleyici kitlesinin geri dönme oranı çok yüksek. Dolayısıyla Youtube’de kanal fikri arayanlar için en iyi kanal fikirlerinden bir tanesi de çocuk kanallarıdır.

Çocuk videoları konusunda harika bir başlangıç yapmak istiyorsanız öncelikle animasyon konusunda ve efekt konusunda da videolarınızı şenlendirmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Çocuklara videoyu izletmek için ayrıca çok iyi bir grafik ve tasarım bilgisine de ihtiyacınız olabilir. Özellikle video resimleri bu konuda en önemli ipucu.

93. SATIŞ VE PAZARLAMA

İnternette en çok aranan konulardan bir tanesi de satış ve pazarlamadır. Doğru içeriğe ulaşmak için tabi ki bu konuda bilgili ve deneyimlerinizi aktarabilecek düzeyde olmanız gerekiyor.

Satış ve pazarlama konusunda doyurucu içerikler sağlayabilirseniz eğer kısa bir süre içerisinde başarılı bir izlenme sayısına ulaşma şansınız olabilir.

Özellikle bu konuda içerik üretecek olan kanalların röportajlara da ilgi duyması önemlidir. İnsanlar başarılı kişiler tarafından ortak oluşturulan videolara bu sektörde daha fazla ilgi gösteriyor.

94. YATIRIM

Sadece kripto paralar değil diğer tüm yatırım araçlarına yönelik de içerikler oluşturabilirsiniz. Yatırım konusu cezbedici olsa da bu konuda başarılı değilseniz bir süreden sonra insanlar sizi pek izlemek istemeyebilir. Dolayısıyla başarılı olmak için insanları doğru yönlendirmek konusunda başarılı olmanız gerekecek.

Özellikle döviz ve altın konusunda Türkçe sürümde önemli rakiplerinizin olduğunu belirtmekte fayda olduğunu söylemek gerekiyor. Dolayısıyla onlardan bir adım önde olmadan, başarı elde etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

95. CEP TELEFONU İNCELEMELERİ

Cep telefonlarına yönelik inceleme videoları 2016-2017 yıllarındaki gibi olmasa da halen Youtube’de çok izlenenler kategorisinde yer almaktadır. Özellikle cep telefonlarını hem satın almanız ve doğrudan incelemeniz kullanıcılarınızın asıl istediği konular arasında yer alıyor.

Dolayısıyla bu işe başlamak için çok pahalı olabilen cep telefonlarını satın almak üzere sermayeye ihtiyacınız olacağını belirtelim.

Eğer bu sektörde başarılı olabilirseniz bir süreden sonra işletmeler size videolarını çekmeniz için promosyon cep telefonları gönderecektir. Günümüzde birçok teknoloji kanalının bu fırsata sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

96. KOMEDİ

Youtube ve diğer tüm sosyal medya platformlarında en çok tercih edilen kanal ve videolar listesinde komedi daima ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak komediye yönelik iyi içerikler oluşturmak gerçekten zordur. Hızlı tüketim söz konusu olduğunda komik içerikler oluşturmak için gerçekten yaratıcı olmalısınız. Zira, en zor ve rekabetçi sektörler arasında yer almaktadır.

97. MAHSUP

Çok sayıda klibi ve şarkıyı birbiri ile uyumlu bir şekilde birleştiren videolar da son dönemde oldukça popüler. Bu içeriğe yönelik videolar oluşturabilir veya yalnızca Mahsup’a yönelen bir kanal açabilirsiniz. Son derece yatırımlık bir kanal ve video önerisidir.

98. ZAMAN YÖNETİMİ

Son dönemde Udemy’deki kurslar da incelendiğinde insanların zaman yönetimi konusunda ciddi bir arayışta olduğu gözlemlenebilmektedir. Dolayısıyla Youtube’de zaman yönetimine göre bilimsel veriler içeren metotlar paylaşarak izleyici çekebilirsiniz.

99. DEKORASYON FİKİRLERİ

İnsanların izlemekten hoşlandığı dekorasyon fikirlerini bir kanal veya video oluşturmak için kullanabilirsiniz. Şık ve ilham veren içerikler oluşturan kullanıcılar bu fikir ile ciddi bir gelir potansiyeline erişebilir. Para kazandıran video ve kanal fikirleri arasında yer almaktadır.

100. FOTOĞRAFÇILIK

İnsanların en çok sevdiği hobiler arasında yer alan fotoğrafçılık üzerine bir kanal açabilirsiniz. Elbette bu alanda bir yeteneğe sahip olmanız ve halihazırda fotoğrafçılık ile ilgileniyor olmanız gerekiyor. Ya da bu alanda bir kurs görebilir ve kendinizi geliştirdikten sonra insanlara aktarmaya başlayabilirsiniz.

Şuanda Youtube Türkiye’de fotoğrafçılık kategorisinde önemli bir rekabetin de bulunduğunu belirtmekte yarar var.

101. MÜHENDİSLİK HARİKALARI

Son derece sevilen bir belgesel serisi sonrasında insanların izlemekten keyif aldığı bir içerik fikrine dönüşmüştür. Mevcut mühendislik harikası içeren yapıları inceleyebilir ve bu yapıların nasıl yapıldıkları konusunda arşiv bilgilerini kullanarak izleyicilerin ilgisini çekebilirsiniz.

Link to comment
Share on other sites


Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Posted Images

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...