Jump to content
  • Yeni Oluştur...

Weblep.Com'a Hoş Geldiniz !

Weblep.Com'da aradığınız herşeyin çok daha fazlasını bulabilirsiniz , forum slayt reklam alanının da ilerleyen tarihlerde içerikler yer almaya başlauyacaktır.

WebLep Hosting ve Tasarım

Weblep.Com'da aradığınız herşeyin çok daha fazlasını bulabilirsiniz , forum slayt reklam alanının da ilerleyen tarihlerde içerikler yer almaya başlauyacaktır.

• Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
    Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Ucuz araba nasıl bulunur

Konuyu değerlendir

sorgucu
 Paylaş

Önerilen İletiler

Ucuz araba nasıl bulunur
 Paylaş

• Kullanıcı

Ucuz araba nasıl bulunur nereden bulunur?

Vallahi büyük galerici değilseniz ve toplu kiralık çıkması almıyorsanız ya da sigortadan pert araç almıyorsanız öyle armut piş ağzıma düş şeklinde ikinci el ucuza araba filan bulamazsınız. Bunu şöyle düşünebilirsin zerre hatasız, 1 kuruş masrafsız araban olsa sen ucuza satar mısın? satmazsın tabiki, gerine gerine satarsın. Ben arabanın anahtarını noterde veren adam gördüm, test ettirmedi. 5000 km’de arabaydı alan sürmeden aldı arabayı. Bu uç örnek haliyle ama iyi mal satan genelde burnundan kıl aldırmaz.

image.jpeg

O halde arızalı mı alacağız

Bunun da cevabı hayır. Ucuz almak için illa ki arızalı alman gerekmez ama 100 bin kilometrede bir araçta bile pek çok ufak tefek kusur bulabilirsin. Çoğunlukla satıcının haberi bile olmayabilir. Örneğin geçenlerde bir arkadaş için aldığımız yeni sayılabilecek araçta 4-5 küçük problem bulduk kendisi pazarlık yapmadı ayrı konu ama aslında güzel pazarlık şansı yakalamıştı. Bu kısımdan anladığınız üzere önce araçta kusur arayın. Bu kusur rot, rotil arızası da olabilir, triger değişim vakti de olabilir, hatta şu günlerde yaklaştığı için mtv 1. taksiti bile olabilir.

İyi de ya nasıl pazarlık edelim?

Heh işte bizim milletin en tıkandığı konu burası. Türkiye’de pazarlık hep tersten olur, klasik soru da şu; en son kaça bırakırsın. Tövbeler tövbesi, bir malın fiyatını satıcı değil asıl alıcı belirler. Dolayısı ile satıcının nazarında aracın fiyatının ne olduğunun önemi yok, onun yazdığı fiyat bir kılavuz, önemli olan senin nazarında ederi. Gittiniz araca baktınız, öncelikle aracın iyi tarafını değil kötü taraflarını konuşun, masaya yatırın. Varsa masrafları çıkartın, yaptırırsınız yaptırmazsınız, arızanın büyüğü küçüğü olmaz o sizin tasarrufunuz. Araç alırken böyle düşünmeniz gerekir. Dolayısı ile çekinmeden ilk teklifi siz verin.

Bir örnek vereyim, galericinin birinden araba gözüme kestirdim, biraz baktık ettik ama fiyat bütçenin üstünde. Çay kahve derken 35 bin lira dediği araca 30 bin verdim. Bunda kızacak, alınacak bir durum yok. Pazarlık bundan sonra başladı 31 bin liraya bitirdim. Yine başka araca 8 bin düşük teklif verdim olmadı uyuşamadık. Fiyat teklifi vermeye utanmayın, atıyorum pazarlık sırasında 50 bin liradan 46 bine düşmek zordur ama 44 bin liradan 46 bin liraya gelmek daha caziptir.

İyi de pazarlıkta satıcı istediğim fiyata gelmiyor

Çok basit, dönüp gitmeyi bileceksin. Türkiye’de o araba sadece onda yok, tek alıcı da sen değilsin. Eğer pazarlık etmek istiyorsan masadan kalkmayı bil yoksa o iş olmaz. Yine 28 bin liraya bakılan bir aracı 22 bin liraya almıştım, satıcı en son indirimi giderayak yaptı ve pazarlık boyunca aracı satma arzusunu çok belli etti. Bazen de hava alırsın ama olsun, her satıcı aynı değil. Biraz ucuza araç alacaksan zar atmayı bileceksin.

Ya işte böyleyken böyle, araba satarken en nefret ettiğim soru en son kaça olur sorusudur. Bu soruyla pazarlık filan başlamaz. En azından ben pazarlığı başlatmam. Tabii bunlar benim şahsi düşüncelerim, siz uymayabilirsiniz ya da gezip dolaşacak zamanınız yoktur. 2. el ucuz araba nasıl bulunur ya da pazarlık nasıl yapılır diye merak edenlere rehber olduğumu umuyorum. Yazıyı da burada bitiriyorum, bol pazarlıklı günler…

ORTAM SANAL OLSADA HERŞEY GERÇEK

Yorum bağlantısı
Şimdi Paylaş

Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
  • İleti 0
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konudaki En İyi Paylaşımcı

Popüler Günler

Bu Konudaki En İyi Paylaşımcı

Popüler Günler

Konu Görselleri

Şimdi Konuya Katılın

Şimdi gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın .

Misafir
Konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
    Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...