Jump to content
  • Yeni Oluştur...

Weblep.Com'a Hoş Geldiniz !

Weblep.Com'da aradığınız herşeyin çok daha fazlasını bulabilirsiniz , forum slayt reklam alanının da ilerleyen tarihlerde içerikler yer almaya başlauyacaktır.

WebLep Hosting ve Tasarım

Weblep.Com'da aradığınız herşeyin çok daha fazlasını bulabilirsiniz , forum slayt reklam alanının da ilerleyen tarihlerde içerikler yer almaya başlauyacaktır.

• Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
    Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Gelecekte Ev-Araba-Arsa Ticareti Nasıl Gerçekleşecek ? Fikirlerimi Paylaşıyorum

Konuyu değerlendir

KriptoBank
 Paylaş

Önerilen İletiler

Gelecekte Ev-Araba-Arsa Ticareti Nasıl Gerçekleşecek ? Fikirlerimi Paylaşıyorum
 Paylaş

• Kullanıcı

pexels-photo-106399.jpeg

gelecekte ev-araba-arsa gibi ticaretler nasıl gerçekleşecek bunu paylaşıyorum. dileyen bu düşünceyi kendisi ele alır ve harekete geçip öncü olma arzusu güder dileyen güler geçer.

arabadan başlayalım.

şirketler kurulacak. bu şirketlerin büyük arazileri olacak. insanlar buraya arabalarını getirecek ve şirkete alım satım yetkisi tanımlayacak.

şirket blokzincir tabanlı bir platform kuracak. şirketin arazilerine araçlarını koyan insanlar bu platform üzerinde araçlarını listeleyecek. her araba, kayıt işlemi tamamlandığında bir nft olarak düşünülecek. yani değiştirilemez token adresine sahip olacak. araç sahibi bu token ile aracını platform üzerinde satışa koyacak. alıcılar, sitede gezerken, beğendiği bir araç olursa web3 cüzdanıyla siteye bağlanıp herhangi biriyle diyaloğa girmeden aracı direkt satın alacak. artık o aracın yeni sahibi, satın alan kişi olacak. oraya arabasını götüren ilk kişi tekrar giderse kapıdan geri çevrilecek.

şu soru akla gelebilir. insan görmediği aracı neden alsın? ya şurası burası sıkıntılıysa.

tüm bu sorumluluklar şirkete ait. araç teslim edildiği anda her detayı yazılacak. tüm ilanlarda bu detaylar bulunacak. atlanan herhangi bir sorun/kusur olursa bedeli şirketin kasasından ödenecek. haliyle alıcı her daim güvende hissedecek. şirket de işini düzgün yaparsa herhangi bir mağduriyet yaşanmaz.

artık aracın yeni sahibi, web3 cüzdanıyla(metamask vb.) aracı satın alan kişi. hiçbir resmi evrak, prosedür, noter şu bu olmayacak. direkt araba ona ait. isterse gider, cüzdanından aracın token sahipliğini gösterip aracı alır gider isterse yerinden kalkmadan araca 20k fiyat ekleyip tekrar satışa koyar, keyfine kalmış.

başka kullanıcılar aynı işlemleri sürdürüp yine alım satım işlemlerini halledebilecek. şirket bundan ne kazanacak?

her alım satım işleminden %5-10 artık ne kadar belirlediyse komisyonunu alacak. bu sayede 1 araç aynı platformda 50 kez satılsa 50 kez araç satmış gibi kazanmaya devam edecek.

bu, ticaretin yeni hali.

aynı zamanda bu ticaretler wp ve diğer sosyal medya platformlarına da taşınacak. şirketin tanımladığı paylaşım koduyla aracı wp gruplarına atabilir, sosyal medyada tanıtabilirsiniz. oradan direkt satın alma seçenekleri çıkacak karşılarında.

araç alım satım örneği kafada iyice oturduysa ev ve arsaya geçelim.

yine benzer bir mantık. bir girişim başlatılacak, bu ev arsaların tapularını sahiplerinden alıp nft ye çevirecek her ürünü. sonrasında kendi platformunda alım satım işlemleri başlatılacak. bir arsa aynı platformda herhangi bir resmi prosedür olmadan alınıp satılacak. arsa aynı yerinde duracak, hiç kimse gidip görmeyecek ama 10 yıl içinde belki 1000 kez el değiştirecek. bu ticaretin tümünden hem şirket hem devlet ciddi paralar kazanacağı için devlet de bu işe bayılacak.

velhasılı kelam. size geleceğin ticaret sistemini resmettim.

sahibinden.com vs hepsi ortadan kalkacak. web3 düzenini takip eden yeni girişimler çığ gibi büyüyüp herkesi egale edecek.

birisi demişti dersiniz.

bu ülkede bunların çıkması çok zor gerçi, yurtdışından başlar bu dümen. bizden birileri görür özenir kopyalar. özgün fikirler bu topraklarda nadir çıkar. ancak 5 yıllık bir süre veriyorum bu olaya. karşılaşmaya başlarsınız.

DL2AISlWkAA2kF6.jpg

Yorum bağlantısı
Şimdi Paylaş

Konu Altı Reklam 1
Konu Altı Reklam 2
  • İleti 0
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konudaki En İyi Paylaşımcı

Popüler Günler

Bu Konudaki En İyi Paylaşımcı

Popüler Günler

Konu Görselleri

Şimdi Konuya Katılın

Şimdi gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Bir hesabınız varsa, şimdi oturum açın .

Misafir
Konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Yeni Oluştur...